Üç Türk şirketin özel fonundan büyük adım 

Türkiye’nin önde gelen özel sermaye şirketlerinden Esas Private Equity, Tacirler Portföy ve Esas tarafından yönetilen Özel Sermaye 1 Girişim Sermayesi Fonu ve Credia Partners’ın yatırımlar bölümü, Yves Rocher’in sahibi Fransız şirket Groupe RocherTürkiye’nin lider kozmetik markası Flormar’ı satın alarak önemli bir yatırıma imza atıyor. ‘den Bu stratejik yatırım ile Flormar’ın global büyümesini hızlandırılması ve uluslararası pazarda daha güçlü bir konuma ulaşması hedefleniyor.

1950’lerde Milano’da kurulan Flormar, 1970’te Türkiye’ye taşındı ve 2012 yılında Groupe Rocher bünyesine katıldı. Türkiye’de güçlü markasıyla bilinen ve lider konumda olan şirket 70’ten fazla ülkede 60 bin satış noktası ve dünya genelinde 200 şehirde 500 bağımsız mağazada faaliyet gösteriyor. 70 yılı aşan tecrübesi ve yüksek kaliteli ürün portföyü ile Flormar; renkli kozmetik ürünleri, cilt bakımı, vücut bakımı ve aksesuar kategorilerinde geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

GLOBAL PAZARDA ÖNEMLİ BİR KONUMA ULAŞTI

Her yaş grubundan geniş bir hedef kitleye hitap eden Flormar, yüksek kaliteli ürünleri, ulaşılabilir fiyatları, uzman mağazacılık anlayışı ve yenilikçi yaklaşımı ile dikkat çekiyor. Şirket, geniş perakende dağıtım ağı, zincir kozmetik mağazalarla yakın ilişki, franchise modeli ve dijital kanallar ile büyümesini sürdürerek, bugün Türkiye’de 120’den fazla Flormar mağazası ve dünya genelinde binlerce satış noktasıyla global pazarda önemli bir konuma ulaştı. Flormar’ın bu yeni ortaklıkla birlikte Orta Doğu ve ötesinde uluslararası pazarlarda daha da güçlenmesi ve büyümesini hızlandırması bekleniyor. Şirket, Ar-Ge faaliyetlerine yaptığı yatırımlar ve makyaj trendlerini yakından takip eden ürün geliştirme stratejisi ile sektördeki öncü konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

“FLORMAR ULUSLARARASI ARENADA DAHA DA GÜÇLENECEK”

Yatırıma ilişkin Esas Private Equity’den yapılan açıklamada, “Flormar’ın globaldeki büyüme potansiyeline inanıyoruz ve bu yatırımın Flormar’ın uluslararası arenada daha da güçlenmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz” denildi. Tacirler Portföy yetkilileri ise, “Flormar’ın dinamik yapısı ve yenilikçi yaklaşımı ile global pazarda önemli bir konuma ulaşacağına eminiz. Bu ortaklık, Flormar’ın uluslararası başarılarını hızlandıracaktır” şeklinde konuştu. Credia Partners temsilcileri ise, “Bu stratejik ortaklık, Flormar’ın güçlü yönetişim, inovasyon ve kaliteye dayalı büyüme hedeflerini gerçekleştirmesinde önemli bir rol oynayacak” dedi.

Geçmişte Mars Sinema Grubu, Peyman ve U.N. RoRo gibi yatırımları bulunan Esas Private Equity’nin portföyünde Pegasus Hava Yolları, Korozo Ambalaj, Ayakkabı Dünyası, MACfit, Insider ve OPLOG gibi önemli yatırımları bulunuyor.

2012 yılında kurulan Tacirler Portföy Yönetimi, profesyonel portföy yönetimi hizmeti veren bağımsız geniş kapsamlı bir portföy yönetimi şirketi.
2015 yılında kurulan Credia Partners, Istanbul ve Londra’daki ofisleri ile kurumsal finansman danışmanlığı, özel sermaye ve kredi yatırımları alanlarında faaliyet gösteriyor. Flormar ortaklığı Credia Partners’ın bügüne kadarki beşinci ve en büyük yatırımı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir